Len robiť kávu a len piecť koláče nám nestačí. Namiešať šalát a pustiť príjemnú hudbu nie je výzva. Kaviarenstvo je našou misiou a toto je náš manifest.

Usmievame sa a hovoríme „ďakujem“

K zákazníkom sa správame tak, akoby sa na nás spoza rohu dívala stará mama. Zdvorilo a pohostinne. Príjemný podnik nerobí len jedlo, hudba a káva. Polovicu dobrého zážitku z kaviarne tvorí príjemná obsluha. Áno, niekedy nie je ľahké usmievať sa celý deň. Ale my sme si túto prácu vybrali dobrovoľne, nikto nás do nej nenútil. A koniec-koncov, ak vám u nás bolo dobre, radi sa vrátite – a my vás radi znovu nakŕmime aj napojíme. A keď už sme pri tom papaní a pití, tak je chceme, aby ste o nás vedeli, že:

Nie sme gastroradikáli

Nerazíme ideológiu raw, low-carb či bezgluténovej diéty. Všetkých máme radi rovnako a preto u nás nájdete jedlá a nápoje vhodné pre každého – s cukrom či bez neho, z múky alebo bez gluténu, pečené aj raw koláče, nápoje s mliekom či bez laktózy. Všetky naše pokrmy spája len jedno – sú z poctivých surovín. Keď niečo nepripravujeme v našej kuchyni, kupujeme to od našich priateľov, ktorí premýšľajú rovnako. Striktní sme iba v jedinej veci, ktorá sa týka jedla – a to, že:

Odmietame otraviny

Čo sú to otraviny? Sú to jedlá a suroviny, ktoré niektoré podniky položia pred zákazníka, no nedali by ich vlastným deťom. Sú to medy doriedené vodou a zahustené cukrom. Je to zelenina bez vône. Kokosové mlieko plné konzervantov. Šunky z vody a želatíny. Namiesto toho vám omnoho radšej servírujeme pečivo z kvásku, zeleninu z farmy a suroviny bez éčiek. Podiel potravín bez chémie zvyšujeme rok čo rok. Ak existuje spôsob, ako nahradiť nejakú surovinu jej bio variantou, ideme do toho.

Toto je náš manifest a pokojne sa podeň aj podpíšeme.