Aj keď už nejaký ten týždeň fungujeme v letnom čase, nie každému tento posun sadol. Nevieme sa po zime rozhýbať a plnými dúškami si užívať prvé jarné lúče slnka a vôňu prebúdzajúcej sa prírody? Stále máme akoby zaradený neutrál a nie a nie sa rozbehnúť? Určite to každý z nás pozná. Nedostatok energie, nervozita, náladovosť a nekonečná únava. Skúsme tomuto všetkému predísť alebo to aspoň minimalizovať.

Všeobecne je známe, že hlavne množstvo vitamínov, minerálov a hlavne dostatok toľko ospevovaného pitného režimu dokáže vo veľkej miere naštartovať naše telo. Skúsme pekne od začiatku. Aj keď je spánok dôležitý, netreba to s ním preháňať a práve v tomto období je vhodné čím skôr vstať a krásny deň začať výdatnými raňajkami. Ak nám to podmienky umožňujú, do práce sa prejdime pešo a na obed si zájdime opäť pešo. Voľme ľahšiu stravu, ideálne sú ryby, hydina a zeleninové šaláty na nekonečné množstvo variácií. Miesto obľúbeného koláčika si dajme radšej čerstvé ovocie a kávu zameňme za šálku horúcej čokolády. Práve v nej sa nachádza potrebné množstvo vitamínov, ktoré sú obzvlášť teraz na jar dôležité.

Vsuňme medzi toto všetko aj pravidelný reset a podobné pravidelné „zaujímavosti“… Naučme sa vypnúť v tejto hektickej dobe, aj keď len na chvíľu. Posedenie s priateľmi alebo len také tiché ničnerobenie. Ak to skombinujeme s nejakým tým pohybom a dostatočnou dávkou slnečného svetla, jarná únava si nás ani nevšimne.

NÁŠ TIP: Šalát s kozím syrom, cviklou a orechmi

3_salat4_hrianky