Kto by zabudol na tie chutné prehrešky našich najkrajších sviatkov v roku? Klobásky, údené mäsko, majonézové šaláty, tony zákuskov a mnoho ďalších.. Ak nám záleží na našom zdraví, doprajeme telu výdatný detox. Nemusíme hneď siahnuť po drastických metódach a celý deň byť iba na vode, prípadne držať hladovku. Existuje veľa tipov ako urobiť refresh v celku príjemným spôsobom.

Tak ako sa príroda začína zozelenievať okolo nás, takisto zaraďme do jedálnička všetko zelené a bohaté na vlákninu. Práve zelenina obsahuje chlorofyl, ktoré je účinným antioxidantom. Prichádzajúca sezóna nám zaručí tú najpestrejšiu a najčerstvejšiu ponuku. Listové šaláty, zelené fazuľky, špargľa, brokolica, hrášok… Stačí si len vybrať podľa chuti. Kto nie je až taký kamarát so zeleninou, určite si nájde niečo z ovocia. Hlavne tie s vysokým obsahom vitamínu C. Aby sme sa netvárili až tak kyslo, je vhodné samotné citrusy kombinovať s poctivými slovenskými jablkami či jahodami. Ak si deň neviete predstaviť bez čaju, veľmi prospešný je zelený a šípkový.

Nech si svoju dávku detoxu doprajete akýmkoľvek spôsobom, myslite na to, že všetko s mierou. Očista pomocou zeleninových a ovocných štiav sa odporúča maximálne 3 dni. A nezabúdajme na hnací motor tohto všetkého, voda, voda a opäť voda. Telo sa nám za tento prírodný doping odvďačí skvelou dávkou energie a vynikajúcim pocitom zo seba samého. Nemalé plus – potešujúce mínus na váhe.

NÁŠ TIP: Avokádovo-špenátové smoothie alebo ovocný šalát

5_volajake_ovocie6_smoothies_pohare